2015

Results 2015


British Schools Midland Qualifier, Nottingham – 18th January

Aled Beynon (Years 8/9) u42kg – 5th Place

British Schools NHC Qualifier, High Wycombe – 24th January

Dyfanwen Ellison (Years 8/9) u52kg – GOLD


Welsh National Championships, Cardiff – 7th February

Kyle Hall (u12) u24kg – BRONZE

Tejay Hall (u12) u27kg – GOLD

Aron Curtis (u12) u42kg – 5th Place

Celt Llewelyn-Jones (u12) u46kg – BRONZE

Sian Abnett (u12) u44kg – SILVER

Elen Davies (u12) o52kg – SILVER

Aled Beynon (u16) u46kg – GOLD

Louise Hughes (u16) u52kg – SILVER

Anwen Davies (u16) u52kg – BRONZE

Dyfanwen Ellison (u16) u52kg – 5th Place

Chris Crane (masters) u66kg – GOLD

Dominik Gutkowski (seniors) u81kg – GOLD

Western British Schools Qualifier, Gloucester – 8th February

Anwen Davies (Years 10/11) u52kg – GOLD

Dylan Thomas (Years 12/13) u60kg – GOLD


British Schools Championships, Sheffield – 7th March

Tejay Hall (Years 6/7) u27kg – BRONZE

Louise Hughes (Years 6/7) u52kg – SILVER

Aled Beynon (Years 8/9) u46kg

Dyfanwen Ellison (Years 8/9) u52kg

Anwen Davies (Years 10/11) u52kg – BRONZE

Dylan Thomas (Years 12/13) u60kg – 5th Place


EGH Mini Mon, Llantrisant – 11th April

Iwan Beynon u34kg

Cynyr Llewelyn-Jones u34kg – BRONZE

Connor Flattery u38kg – 5th Place

Celt Llewelyn-Jones o42kg – BRONZE

Aron Curtis o42kg – BRONZE

Elen Davies o44kg – GOLD

Chris Crane (seniors) u66kg – GOLD

Pontarddulais Mini Mon – 18th April

Lydia Pearson u40kg – SILVER

Rosie Finucane u40kg – BRONZE

Connor Flattery u38kg – 5th Place

Jordan Kirkwood u60kg – GOLD and GOLD (seniors)

Gethin Thomas o66kg – SILVER

Worcestershire u16 Open, Kidderminster – 19th April

Louise Hughes u52kg – 5th Place

Anwen Davies u52kg – SILVER

Aled Beynon u46kg


High Wycombe Masters – 30th May

Emma Jones u57kg – SILVER

Dominik Gutkowski u81kg – BRONZE

Chris Crane u66kg – GOLD


Kent International Championships, Gillingham – 25th June

Elen Davies (Yellow belts) u63kg – GOLD

Tejay Hall (Orange/Green belts) u30kg – 7th Place

Aled Beynon (Orange/Green belts) u46kg – 9th Place

Celt Llewelyn-Jones (Orange/Green belts) u50kg

Louise Hughes (Orange/Green belts) u52kg

Anwen Davies (Orange/Green belts) u52kg – 5th Place


Gemau Cymru, Cardiff – 4th July

Anwen Davies u52kg – SILVER

Indeg Crane u63kg – BRONZE

Dylan Thomas u60kg – GOLD

Cardiff Central Mini Mon, Cardiff – 4th July

Lydia Pearson u40kg – SILVER

Sinead Jones u44kg – SILVER

Chris Crane (seniors) u66kg – GOLD


Welsh British Schools Qualifier, Cardiff – 19th September

Tejay Hall (Years 6/7) u27kg – GOLD

Celt Llewelyn-Jones (Years 6/7) u50kg – GOLD

Elen Davies (Years 6/7) u63kg – GOLD

Aled Beynon (Years 8/9) u46kg – BRONZE

Louise Hughes (Years 8/9) u52kg – GOLD

Anwen Davies (Years 10/11) u52kg – GOLD

Devizes Judo Competition – 20th September

Aled Beynon (u16) u46kg – 5th Place

Dominik Gutkowski (seniors) u81kg – 7th Place

Pontarddulais Mini Mon – 26th September

Lydia Pearson u40kg – GOLD

Sinead Jones u44kg – BRONZE

Connor Flattery u38kg – SILVER

Aled John u50kg – SILVER


High Wycombe Kyu Grade Championships – 3rd October

Indeg Crane u63kg – BRONZE

Chris Crane u66kg – BRONZE

British National Championships for 10/11 Year Olds, Walsall – 19th October

Elen Davies u63kg – BRONZE

© 2019 Carmarthen Judo Club | WordPress Theme: Cosimo by CrestaProject.