2013

Results 2013


Patchway Judo Championships, Bristol – 10th February

Juniors

Aled Beynon u34kg – SILVER

Anthony Jenkins u38kg – 4th Place

Louise Hughes u36kg – 5th Place

Seniors

Dominik Gutkowski u81kg – GOLD

Zach Dunlap u90kg – SILVER


Samurai Women’s Kyu Grade Championships, Kidderminster – 3rd March

Charlotte Wood – Open – BRONZE

Emma Jones – Masters – SILVER

Louise Beard – Masters – SILVER


EGH Mini Mon, Llantrisant – 27th April

Celt Llewelyn-Jones (u12 – Red Belts) u34kg – SILVER

Aled Beynon (u12 – Yellow Belts) u38kg – GOLD

Ned Bennett (u12 – Yellow Belts) u42kg – GOLD

Sian Abnett (u12 – Red Belts) u32kg – 4th Place

Amy Hughes (u12 – Red Belts) u36kg – BRONZE

Louise Hughes (u12 – Yellow Belts) u40kg – GOLD

Anwen Davies (u12 – Red Belts) u44kg – GOLD

Elen Davies (u12 – Red Belts) o44kg – BRONZE

Cynyr Llewelyn-Jones (Dragon Display)


High Wycombe Masters, High Wycombe – 11th May

Emma Jones u57kg – GOLD

Swansea Green Belt and under Championships, Swansea – 11th May

Louise Hughes u40kg – GOLD

Louise Hughes u44kg – SILVER

Anwen Davies u40kg – SILVER

Anwen Davies u48kg – BRONZE

Ned Bennett u38kg – SILVER

Morgan Williams o46kg – BRONZE


Bedminster Judo Competition, Bristol – 15th/16th June

Elen Davies – BRONZE

Celt Llewelyn-Jones – 5th Place

Anwen Davies – BRONZE

Aled Beynon (u12) u38kg – 5th Place

Ned Bennett (u12) u42kg – SILVER

Dylan Thomas (u16) u46kg – BRONZE

Indeg Crane (u16) u57kg – BRONZE

Chris Crane (Kyu Grades) – BRONZE


Samurai Kyu Grade Championships, Kidderminster – 7th July

Gary Evans u81kg (4th Kyu and below) – GOLD

Dominik Gutkowski u81kg (1st Kyu and below) – GOLD


Welsh National Championships, Cardiff – 24th August

Celt Llewelyn-Jones u38kg – BRONZE

Aled Beynon u38kg – SILVER

Ned Bennett u42kg – SILVER

Dylan Thomas u50kg – BRONZE

Jorge Collings u60kg – BRONZE

Louise Hughes u44kg – GOLD

Anwen Davies u44kg – SILVER

Manon Jones o44kg – BRONZE

Dominik Gutkowski u81kg – BRONZE


British Masters, Kidderminster – 21st September

Dominik Gutkowski (Kyu Grade) u81kg – GOLD

Emma Jones (Dan Grade) u57kg – SILVER

Pontarddulais Mini Mon – 29th September

Juniors

Iwan Beynon (u12 – Red Belts) u27kg – SILVER

Alex Smith (u12 – Red Belts) u34kg – 5th Place

Celt Llewelyn-Jones (u12 – Red Belts) u38kg – 5th Place

Aron Curtis (u12 – Red Belts) u38kg – 7th Place

Aled Beynon (u12 – Yellow Belts) u38kg – GOLD

Sian Abnett (u12 – Red Belts) u36kg – 5th Place

Louise Hughes (u12 – Yellow Belts) u44kg – GOLD

Elen Davies (u12 – Red Belts) o44kg – SILVER

Jorge Collings (u16) u60kg – SILVER

Indeg Crane (u16) – GOLD

Cynyr Llewelyn-Jones (Dragon Display)

Seniors

Chris Crane (Kyu Grades) u66kg – GOLD

Gary Evans (Kyu Grades) u81kg – BRONZE


Maesteg Judo Competition – 10th November

Dafys Hopkins (Group A) u27kg – BRONZE

William Utting (Group A) u38kg – SILVER

Aron Curtis (Group A) u38kg – BRONZE

Sian Abnett (Group A) u36kg – BRONZE

Elen Davies (Group A) u52kg – GOLD

Manon Jones (Group B) u48kg – SILVER and BRONZE

Dyfi Ellison (Group B) u52kg – SILVER and GOLD

Aled Beynon (Group C) u42kg – SILVER

Louise Hughes (Group C) u44kg – GOLD and SILVER

Anwen Davies (Group D) u44kg – GOLD

Anthony Jenkins (Group D) u46kg – BRONZE

Indeg Crane (Group D) u63kg – BRONZE

© 2019 Carmarthen Judo Club | WordPress Theme: Cosimo by CrestaProject.